Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Виплата страхового відшкодування за сертифікатом «Зелена карта»

Аліна:

Привіт!

Питання на найближче майбутнє (до Євро-2012). Цікавий момент страхового врегулювання ДТП, що сталася на території України, але за участю іноземця на його авто. Якщо винен громадянин іншої країни — як і з кого українцеві отримати виплату? А якщо винен українець — які проблеми можуть виникнути в процесі врегулювання страхової події (наприклад, якщо СК затягує виплату, що у нас відбувається зараз дуже часто, а іноземцю треба повертатися додому — чи доведеться винуватцю погашати збитки з власної кишені)?

Дякуємо!

Відповідь:

Доброго дня, Аліно! Вибачте за технічні проблеми з нашим сайтом, Ваш лист, як і кілька інших листів, були автоматично перенесені в архів, в зв’язку з цим ми не змогли на нього своєчасно відповісти.

Проблеми в даному випадку можуть виникнути тільки в разі ДТП, коли винуватцем буде резидент України, при цьому його відповідальність буде покриватися національним договором обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. В такому випадку іноземному громадянину — власнику пошкодженого транспортного засобу потрібно буде звертатися за відшкодуванням в страхову компанію на території України на загальних підставах.

З огляду на середні терміни врегулювання претензій за договорами ОСАГО, це близько трьох місяців, для отримання відшкодування в більшості випадків необхідно буде залучати представників. В окремих випадках нерезидент також зможе звернутися до уповноваженого органу міжнародної системи «Зелена карта» своєї країни для отримання відшкодування після повернення. Громадянська відповідальність нерезидентів буде покриватися сертифікатом «Зелена карта». Такі договори страхування обов’язкові.

У разі ДТП з вини нерезидента, власнику пошкодженого транспортного засобу необхідно буде звернутися в Моторне (транспортне) страхове бюро України для вирішення питання про регламентну виплату відповідно до ст. 41 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».

close

Телефони для зв'язку

(044)331-58-04 (095)825-45-08

Або залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо