Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Виплата по автоцивілці з амортизаційним зносом або без зносу

Віталій:

Доброго вечора!

У мене було ДТП, винуватцем був я, вину визнаю (у мене звичайна автоцивілка). Моя страхова компанія відмовляється оплатити постраждалій стороні гроші за нові деталі, які були замінені в ході роботі, а оплачує тільки ремонтні роботи, сума збитку склала 22000грн., а страхова виплачує тільки близько 15000грн. Машина, що постраждала 2005 року.

Підкажіть, як вчинити в цій ситуації і чи правомірні дії страховиків?

Щиро дякую!

Відповідь:

Віталій, добрий день!

Визначення розміру шкоди буде проводитися відповідно до Методики товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних засобів, затвердженої наказом Міністерства юстиції України та Фонду державного майна України № 142/5/2092 від 24.11.2003 року.

Облік амортизаційного зносу проводиться для автомобілів іноземного виробництва після 7 років експлуатації, а для виробництва країн СНД після 5 років експлуатації. Але з цього правила є винятки. Наприклад, найпоширенішим підставою для нарахування зносу є сліди відновлювального ремонту на автомобілі. В такому випадку страхова дійсно може нарахувати амортизаційний знос і відповідно зменшити вартість нових деталей.

Якщо ж страхова компанія взагалі відмовляється оплачувати вартість нових деталей, то тут необхідно виходити з висновків оцінювача про можливість відновлення деталі або її заміні. Це Ви повинні були обговорити при складанні дефектної відомості. У разі незгоди з його висновками Вам потрібно було зробити позначку про це в дефектної відомості і наполягати на заміні. У Вашому випадку страхова компанія буде здійснювати виплату страхового відшкодування відповідно висновку оцінювача. Проблема в тому, що більшість оцінювачів вважатимуть так, як їм рекомендуватимуть в страховій компанії.

Як варіант, в разі Вашої незгоди можна замовляти альтернативну оцінку і пред’являти претензії до страхової компанії. У такому випадку питання однозначно буде вирішуватися в судовому порядку. Питання про доцільність судового розгляду нам коментувати важко, як мені здається різниця між розміром виплати і сумою фактичного ремонту не дуже велика. Доцільніше провести переговори і поторгуватися зі страховою компанією.

close

Телефони для зв'язку

(044)331-58-04 (095)825-45-08

Або залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо