Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Відмова у виплаті відшкодування при договорі страхування від нещасних випадків

Анатолій:

Добрий день!

Є діючий договір страхування від нещасних випадків. Людину, яка оформила договір збила машина на пішохідному переході (результат гістології — помер в результаті ДТП), але при цьому в організмі було виявлено 3 промо етилового спирту.

Посилаючись не так на факт того, що страховий випадок настав у результаті ДТП, а на те, що було виявлено спирт в крові страхова відмовляється виплачувати. (П.4.2 Чи не визначаються страховими випадки травматічні пошкодженню та функціональні розладі, стійка страта застрахованих особою працезданості, смерть Застрахованої особи внаслідок нещасного випадка, Які відбуліся: … 6) у зв`язку з вживанням застрахованих особою алкоголю, наркотичного, цієї токсичної, психотропних речовини, ліків без призначення лікаря, самолікування або лікування особою, яка не ​​має медичної освіти.) страхове відшкодування, аргументуючи відмову згідно вищевикладеного пункту.

За результатм експертиз водій був винен.

Відповідь:

Анатолій, добрий день!

Дякую за Ваше запитання.

Ситуація справді не проста. Позиція страхової компанії зрозуміла, вони виходять з того, що загиблий перебував у стані алкогольного сп’яніння. Фактично первинної причиною ДТП, виходячи з того, що Ви пишете, є наїзд на потерпілого, а не його стан. Однак, потрібно буде доводити в суді, що перебування в стані алкогольного сп’яніння не відноситься до настання страхового випадку.На практиці при рівні в 3 проміле зробити це буде вкрай складно. Так як страхова компанію наполягатиме на тому, що крім усього іншого саме стан загиблого також не дозволила запобігти ДТП. З огляду на, що такий рівень алкоголю в крові відноситься до станів важкого сп’яніння, всі симптоми цієї стадії, описані в медичній нормативної документації, будуть не на користь Вашої позиції.

Тому для того, щоб приймати рішення про доцільність рішення спірної ситуації в судовому порядку, потрібно розуміти фактичні обставини справи і наявність доказів, що виключають стан потерпілого — як причину ДТП.

close

Телефони для зв'язку

(044)331-58-04 (095)825-45-08

Або залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо